• Zapraszamy do oglądania galerii przedstawiającej budynki przez nas zarządzane.

 • Zarządzanie Nieruchomościami Urszula Knapik

  40-168 Katowice
  ul. Klonowa 7/1

  tel 32 204 22 22
  tel kom 508 374 021

  Pogotowia awaryjne

  tel . 32 204 10 03
  mob. 690 890 684

  Firma HungerBUD serwisuje: 

  -instalacje wody zimnej i ciepłej
  -instalacje kanalizacyjną
  -przewody i kanały dymowe, spalinowe
  -urządzenia grzewcze

  Pogotowie awaryjne

   Centralne ogrzewanie:  502 878 327

   Elektryczne: 606 353 991

Nie dokarmiaj gołębi

Strona główna |
 Aktualności
 

NIE DOKARMIAJ GOŁĘBI

UWAGA!!!

Dlaczego nie powinniśmy dokarmiać gołębi

Choć gołąb jest symbolem pokoju i miłości, to nienawidzą go parazytolodzy (specjaliści od pasożytów), przestrzegają przed roznoszonymi przez niego pasożytami, a ornitolodzy przypominają, żeby go nie dokarmiać.

Gołąb miejski, grzywacz i sierpówka, zwana też czasem „cukrówką” – to gołębie, których kwaśny odczyn odchodów niszczy budynki.

Ptakom tym towarzyszą różne pasożyty. Niektóre z nich mogą być dla człowieka bardzo groźne. Do najniebezpieczniejszych należą takie jak obrzeżek gołębi (który jest kleszczem) i ptaszyniec.

Pasożyty te mogą z łatwością przejść np. oknem czy jakąś szczeliną do pomieszczenia i zaatakować człowieka. Ich ukąszenie może powodować reakcje alergiczne, a u bardziej wrażliwych wstrząs anafilaktyczny, który w skrajnych przypadkach może doprowadzić do śmierci. Dlatego najlepiej naturę zostawić w spokoju.

Pamiętajmy, żeby pod żadnym pozorem nie karmić gołębi. Wyrzucając przez balkon lub okna różne produkty spożywcze, przez własną niefrasobliwość możemy stać się współwinni czyjejś śmierci.
.

cms